Jak ušetřit peníze, aniž byste se museli omezovat?

usetrit penize Smartko

Jak co nejvíce ušetřit, když nechcete zkrouhnout výdaje na jídlo nebo na zábavu? Jde to i naprosto bezbolestně. Už naše babičky věděly, že čert vězí v detailu – a tak je tomu i v tomto případě. Když se zaměříte na menší položky vašeho rozpočtu, které samy o sobě nejsou nijak významné, zjistíte, že když se na konci měsíce nasčítají, jsou schopné vytvořit pěknou sumu. Řeč je například o energiích, telefonním tarifu nebo tankování. A vám stačí i taková drobnost, jako změna dodavatele plynu, abyste ušetřili. Na čem všem můžete ušetřit, aniž by vás to cokoli stálo?

Bezbolestný způsob, jak ušetřit: změna dodavatele elektřiny

Uvědomili jste si někdy, že u plynu, vody a elektřiny nezáleží na tom, od koho ji odebíráte? Pokaždé bude stejná. Jediné eso v rukávu, které dodavatelé mají, jsou tedy nízké ceny. Zároveň pro dodavatele ale není výhodné nabízet vždycky a všem tu nejnižší cenu – schovávají se za všelijaké kličky a pro různé zákazníky mají různé nabídky. Takže je občas celkem fuška dopátrat se cen, které jsou pro vás nejvýhodnější. O těch nejlepších nabídkách totiž většina lidí vůbec neví: tak například, slyšeli jste už o SPOTování? Je to novinka, která se v poslední době začíná objevovat na českém trhu a díky které zvládnete ušetřit ještě víc.

Myslíte si, že máte podepsanou smlouvu a tím to hasne? Chyba. Pokud si pravidelně nehlídáte podmínky svojí smlouvy, může vás čekat nehezké překvapení v podobě navýšení cen ještě před uplynutím smluvního období. Je tedy třeba mít se neustále na pozoru a od nevýhodné smlouvy včas odstoupit nebo změnit její podmínky. Pokud vám neustálé hlídání ceny a kvality energií není zrovna dvakrát po chuti, nebojte se zeptat našich energetických poradců, kteří vám rádi a zdarma poradí. Změna dodavatele elektřiny je totiž mnohem jednodušší a pohodlnější řešení, než si neustále hlídat, kolik prosvítíte, nemyslíte?

Jak ušetřit ještě víc: o 70% levnější tarif

Jestliže máte hypotéku, pravděpodobně představuje celkem vysokou položku ve vašem rozpočtu. Přesto si ji málokdo pravidelně hlídá a sleduje měnící se situaci na hypotečním trhu. A není divu – úroky, které banky nabízejí, se mění každým měsícem, takže je takřka nemožné být po dobu několika let neustále v obraze. Pokud si ale situaci pohlídáte, můžete ušetřit v řádech desetitisíců korun. Věděli jste třeba, že refinancování hypotéky si můžete zařídit i o celé dva roky dřív, než vám vyprší smlouvou stanovená doba fixace? Pomůžeme vám neustále hlídat trh a zkoumat nabídky, které se mění každou chvíli. Být ve střehu se totiž vyplatí.

Jak ušetřit peníze za benzín: s tankovací kartou to jde samo

Bez auta se v dnešní době téměř neobejdeme. Bez vysokých nákladů na benzín bychom se však klidně obešli. Ale jak na to? Musíte si pečlivě hlídat ručičku barometru a mít neustále na paměti, při které rychlosti má váš vůz nejnižší spotřebu? Nebo dbát na rady z autoškoly a poctivě si vyřadit už několik desítek metrů před semaforem? Jistě, i to je možnost – ale jde to i pohodlněji. Zařiďte si tankovací kartu. Ušetříte s ní až 1,20 Kč za litr, čili necelých 50 Kč za plnou nádrž. Sice se nejedná o sumu, ze které by na vás šly závratě, ale jak už jsme si řekli na začátku – v šetření jsou nejdůležitější právě tyto detaily a drobné výdaje, které se na konci měsíce nasčítají a vy se pak jen nestačíte divit, kde se to všechno vzalo. S tankovací kartou bude vaše peněženka zase o pár stovek těžší.

Jak začít šetřit a nemuset přitom strávit hodiny hledáním na internetu

Široká škála možností, jak ušetřit, s sebou zároveň nese vysoké množství času, které musíte strávit průzkumem internetu. Změnit dodavatele elektřiny, refinancovat hypotéku a najít si nového operátora stejně jako postavení Říma není práce na jeden den – ani pro jednoho člověka. Naštěstí díky Smartku teď můžete všechno vyřešit pár kliknutími a na jednom místě. Budete tak šetřit nejen peníze, ale i čas. A pravděpodobně i spoustu nervů.

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely