5 tipů, jak ušetřit peníze v podnikání

usetrit penize v podnikani

Snížit náklady, a přitom zachovat kvalitu? Snižování nákladů je věčný boj, ale jen málokdo ví, jak ho vyhrát. Přitom to není až taková věda. Jestli si i vy lámete hlavu, jak ušetřit peníze v podnikání, jste tu správně. Přinášíme vám 5 tipů, jak na to.

1. Jak ušetřit co nejjednodušeji? Pohlídejte si úsporu energií

Náklady na energie se mnohdy pohybují až v závratných výšinách – přitom v některých případech úplně zbytečně. Svítíte někde, kde nemusíte. Vytápíte místnost, ve které nikdo nepracuje. Používáte neefektivní spotřebiče, které mají o polovinu vyšší spotřebu elektřiny než jiné. Nebo používáte zastaralé technologie osvětlení, u nichž dochází k úniku energie.

Šetření energií je přitom něco, co se dá snadno vyřešit jediným energetickým auditem. O co se jedná? Provedeme analýzu a vyhodnotíme současnou situaci ve vaší společnosti. Poté vám navrhneme optimální řešení, jak energií – a spolu s ní i penězi – šetřit.

2. Změna dodavatele energie: zaručený způsob, jak ušetřit

Představte si, že rozsvítíte žárovku. A teď si představte, že změníte dodavatele elektřiny a rozsvítíte ji znovu. Změnilo se něco? Světlo ne, zatímco vaše výdaje ano.


Co z toho vyplývá? Pokud chcete jednoduše a naprosto bezbolestně srazit fixní náklady, vydejte se cestou změny dodavatele energií. Je ten váš skutečně ten nejlevnější? A nemohli byste s ním vyjednat jiné – lepší – podmínky? Plyn i elektřina jsou stále stejné, ať je dodává kdokoli – jediné, čím se u různých dodavatelů liší, je cena. Dodavatelé vám ale sami od sebe ty nejvýhodnější podmínky nenabídnou – vypátrat si je musíte sami.


Nalezením toho správného dodavatele to ale nekončí. Pokud si průběžně nehlídáte podmínky své smlouvy, možná zjistíte, že dodavatel navýšil ceny energií ještě před uplynutím smluvního období, a vy o tom ani nevíte. Neustálé hlídání a srovnávání ceny a kvality dá ale celkem zabrat. Pokud nepatříte mezi příznivce zdlouhavého vyhledávání na internetu a obvolávání různých dodavatelů, rádi to uděláme za vás. Ozvěte se našim energetickým poradcům, kteří vám rádi pomůžou.

3. Jak ušetřit na úrocích? Refinancování hypotéky

Nejlevnější hypotéka? Podnikatelský úvěr s co nejmenším úrokem? Není problém! Jen musíte vědět, kde hledat. Situace na finančním trhu se mění jako o závod a banky vám radši nabídnou půjčku, při které nevyděláte vy, ale ony. Ani ta nejchytřejší hypoteční kalkulačka vám nedokáže říct, za kterou kličkou se skrývá ta nejvýhodnější nabídka, a málokdo má dost času a nervů na to, aby pečlivě pročítal smluvní podmínky jednotlivých úvěrů a měsíc co měsíc znovu kontroloval rychle se měnící situaci. Co s tím? Výpočet hypotéky nechte na nás. Pohlídáme za vás situaci na trhu a pomůžeme vám najít to nejefektivnější řešení.

4. Investice: byt zajistí výnos, zlato jistotu

Teď přichází otázka, která trápí nejednoho podnikatele: co s penězi, které vyděláte? Na běžném podnikatelském účtu peníze ztrácí hodnotu. Průměrná míra inflace činí 3 % – to znamená, že pokud dnes na účet vložíte milion korun, za pět let bude jeho reálná hodnota 862 600 Kč. Za deset let dokonce už jen 744 100 Kč. Jak se tomu vyhnout? Peníze neukládejte, ale raději investujte.


Sůl nad zlato? V pohádce možná, ve světě investic určitě ne. Hodnota investičního zlata dlouhodobě stoupá – sice pomalu, ale spolehlivě. Jestliže tedy patříte mezi konzervativnější investory, investice do zlata je pro vás sázka na jistotu. A pokud vás láká něco méně tradičního, co třeba investovat do asijské dopravní infrastruktury? Ta vám umožní získat celkem slušné výnosy, které navíc mají jednu obrovskou výhodu: nepodléhají výkyvům na obchodních burzách, jsou tudíž i bezpečné. Další možností je investice do nemovitostí – investiční byt nejenže uchová hodnotu vašich peněz, ale ještě vám vydělá díky nájmu.


Možností, do čeho investovat, je tisíc a jedna. Liší se nejen možnými výnosy, ale i mírou rizika nebo minimální částkou, kterou je potřeba investovat. Jde vám z toho hlava kolem? Nebojte se ozvat našemu investičnímu poradci, který vám rád vám poradí, která možnost pro vás bude ta pravá.

5. Jak ušetřit za telefon: o 70% levnější tarif

Co kdybyste provolali o 70 % méně? Nebojte, nechceme po vás, abyste okamžitě přestali telefonovat. Stačí provést analýzu telefonních operátorů a tarifů, které nabízí, a vybrat z nich ten nejvýhodnější. Proč? Stejně jako dodavatelé energií, i telefonní operátoři si své nejvýhodnější nabídky schovávají jen pro ty zákazníky, kteří pečlivě pátrají. Když nevíte, kde hledat, pravděpodobně je tedy vůbec nenajdete. Obraťte se na nás a my vám pomůžeme najít mobilního operátora, který vaší firmě sedne jako ulitý.

Sečteno podtrženo: jak ušetřit a nemuset nic obětovat

Peníze můžete ušetřit, aniž byste museli snižovat kvalitu výrobků nebo propouštět zaměstnance. Stačí, když se nad každým rozhodnutím pečlivě zamyslíte a zvážíte, jestli neexistuje výhodnější řešení. Díky úspoře energií, výhodným úrokům, investicím a levnějším tarifům totiž můžete ušetřit desítky tisíc ročně.

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely