Proč a jak investovat do stříbra

stříbro

Máte našetřené nějaké peníze a zvažujete, do čeho je investovat? Máme pro vás skvělý tip! Mezi spolehlivé investiční nástroje poslední doby patří stříbro, které považují mnozí za kov budoucnosti. V tomto článku jsme si pro vás přichystali přehled jeho hlavních výhod spolu s možnostmi investování. Připravili jsme si pro vás také postup krok za krokem včetně doporučení, na co si dát pozor.

Hlavní výhody investičního stříbra

Unikátnost stříbra spočívá v tom, že je nejen kovem drahým, ale také průmyslovým. Investorům poskytuje pojistku proti znehodnocení úspor. Má tendenci chovat se podobně jako zlato, ale má mnohem vyšší růstový potenciál.

Věděli jste, že řada předmětů, které nás denodenně obklopují, v sobě obsahují stříbro? Jedná se například o ledničku, mobilní telefon nebo televizi. Uplatnění nachází také v průmyslu a to až ze 60 %. Obzvláště pak v chemickém, zbrojním, technologickém nebo šperkařském.

Vyjímečnost stříbra spočívá v jeho fyzikálních vlastnostech. Díky tomu, že má nejvyšší tepelnou a elektrickou vodivost ze všech prvků, nabízí i široké možnosti použití. To souvisí také se skutečností, že poptávka po stříbře je poměrně stabilní a není závislá pouze na investicích.

Výhoda investičního stříbra spočívá také v jeho dlouhodobé stabilitě a neustálem podhodnocování, kdy je skutečná hodnota vyšší než aktuální cena.

Investiční stříbro můžete pořídit v různých formách

INVESTIČNÍ SLITKY

Jedná se o jednu z nejčastěji dostupných forem investičního stříbra. Jsou vhodné jak pro menší, tak i pro středně velká investiční portfolia. Důraz při výrobě není tolik kladen na ražbu jako na samotný obsah kovu. Plátci DPH mají možnost využít odpočtu daně. Na trhu existuje několik verzí, které se mezi sebou liší velikostí a celkovou hmotností.

DÁRKOVÉ MINCE

Mince jsou spolu se slitky nejčastější dostupnou formou. Jejich počáteční náklad je nižší, a tak slouží spíše pro menší investiční portfolia. Řeč je o mincích v dárkovém provedení, u kterých je kladen důraz na kvalitu obalu a samotné umělecké zpracování. Jejich sběratelská hodnota s časem roste.

INVESTIČNÍ CIHLY

Nejsou tolik dostupné jako dvě předchozí varianty. Jejich pořizovací cena je vyšší, a proto se hodí k budouvání velkého investičního portfolia. Při výrobě je kladen důraz zejména na obsah kovu. Je možné u nich odečíst daň, a proto jsou vhodné především pro plátce DPH.

MEDAILE
Stejně jako u mincí je i zde kladen důraz na kvalitu obalu a jedinečné zpracování, které přidává na umělecké hodnotě. Poptávka Čechů přesahuje nabídku, a proto tržní cena medialí převyšuje hodnotu obsaženého stříbra.

Investice do stříbra krok za krokem

Nyní už víte, proč je investování do stříbra výhodné a jaké možnosti se vám nabízí. Teď je nutné, abyste si vyčlenili množství peněz, které chcete investovat. Pokud máte volné prostředky v řádu tisíců korun, budete se rozhodovat mezi mincemi a medailemi. Pokud jste si pro investování vyčlenili desítky tisíc korun, můžete sáhnout po slitcích či cihlách.

Před tím, než budete nákup realizovat, ověřte si, při jaké investici vám prodejce poskytne množstevní slevu. Další možností je garance v podobě fixačního nákup, u kterého byste se mohli dostat na zajímavé zisky již v okamžiku po realizaci nákupu.

Rozumné investování vám zajistí orientace na cenu. Řiďte se podle hodnoty trojské unce stříbra, která bude mít vždy 31,1 g. Cena, za kterou je investiční stříbrno nabízeno na trhu, by měla být součinem jeho ceny a hmotnosti.

Základní pravidla pro bezpečné pořízení investičních kovů

  • Nákupy realizujte pouze u ověřených prodejců.
  • Nenechte se nalákat na podezřele nízké ceny v internetových kaucích.
  • Výhodné nabídky omezené na velmi nízký počet kusů si důkladně prověřte.

Tip: Váháte nad tím, jestli dát přednost stříbru nebo zlatu? Přečtěte si o důvodech, proč investovat do zlata a získejte tak všechny potřebné informace nezbytné k rozhodnutí.

Teď už nezbývá nic jiného, než se pustit do samotného investování. Budeme rádi, když se s námi podělíte v komentářích o vaše zkušenosti.
Napadají vás k problematice investičního stříbra ještě další otázky? Nechte si od nás poradit. Rádi pro vás zprostředkujeme i samotnou transakci.

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely