I dluhy mají promlčecí lhůty: Tip, jak nepřijít o peníze

Tip,jak nepřijít o peníze

Zjistili jste při svém ročním zúčtování, že máte pohledávky, které stále nejsou uhrazeny, nebo vám doma leží už nějaký čas neproplacené faktury? Nejste v tom sami. Podle průzkumu společnosti IPSOS 89 se v České republice setkalo s pozdním proplacením faktury až 89 % podnikatelů. Každá pátá faktura přitom nebyla proplacena vůbec. Dost možná nevíte jak takovou situaci řešit nebo se vám do toho nechce, je to na dlouho, atd… Chápeme. Proto jsme pro vás sepsali tu nejschůdnější cestu k vyřešení problému, a to v podstatě bezbolestně. Nejdřív si ale povězme, jaké nástrahy vás při vymáhání pohledávky mohou čekat.

Promlčecí lhůta

Pokud budete s vymáháním pohledávky pouze dlouze koketovat a nebude se vám do toho chtít, může se vám stát, že dojde k promlčení vaší pohledávky. K tomu dochází po zbytečném uplynutí promlčecí lhůty. Promlčecí lhůta běží od chvíle, kdy bylo možno právo uplatnit hned poprvé, což znamená, že pokud máte neproplacenou fakturu, běží promlčecí lhůta od data splatnosti. Většinou trvá 3 roky, ale pohledávku můžete vymáhat i potom. Pokud však dlužník ví, že je pohledávka promlčená, může na to soud upozornit a ten mu musí vyhovět. Tedy přicházíte o své peníze.

Smartko jako řešení

Máme pro vás ale řešení, které nebolí. Smartko poskytuje komplexní právní služby v oblasti vymáhání pohledávek. Když své pohledávky nebudete řešit aktivně, můžete o své finance bohužel přijít. Smartko je ale pohotová služba. Nabízí řešení různými cestami a tým jejich profesionálů doporučí řešení vhodné pro vás na míru. Můžete vymáhání pohledávek řešit mimosoudní či soudní cestou, ale i exekučně.

Zprostředkujeme vám zkušeného advokáta, který se o vaše pohledávky bude starat, bude včas upomínat dlužníky a zajistí, aby se celá situace ještě více nezhoršila. Spolupracují navíc také s externími subjekty, jako jsou např. notáři, daňoví poradci, ale i exekutoři s dlouholetými zkušenostmi. Své pohledávky tedy můžete beze strachu nechat v rukou, které tomu za léta své praxe dobře rozumí.

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely