Platební terminály v době pádu Wirecardu

platební terminál

Německem stále otřásá jeden z největších skandálů poslední doby: pád společnosti Wirecard. Firma nejenomže dlouho padělala svoje účetní výkazy, ale v podvodu, v rámci kterého uvnitř společnosti chybí 50 miliard korun, ji pomohl i regulační úřad BaFin. Ten selhal v odhalení problémů v účetnictví, ale navíc vydal zákaz na spekulace na pokles firmy. Tím ji v podstatě bránil před reakcí trhu na určitá podezření, která se vyskytovala.

Dopady na platby a terminály v Česku

V Česku nevznikl ani po vyhlášení insolvence společnosti větší rozruch, nicméně desítky uživatelů platebních karet aféru pocítili přímo uvnitř své peněženky. Fungovat přestaly například karty společností Fidoo a platby přes Twisto.

Pokud podnikáte, je možné, že se zastavil i váš platební terminál. Prostřednictvím Wirecardu totiž fungovala eKasa společnosti O2.


Jak nahradit platební terminál

Zastavení bezhotovostních plateb v obchodě může mít nepříjemné dopady na provoz, a o to hůře situaci pocítíte, pokud se teprve vzpamatováváte z nedávných rozsáhlých opatřeních vlády. Výpadek platebních terminálů i v řádu několika hodin ve vašich dveřích otočí všechny zákazníky, kteří se s rozsáhlými doporučeními na bezhotovostní platby kvůli koronaviru odnaučili vybírat a nosit hotovost. Situaci je potřeba řešit okamžitě.


Při pořizování nového terminálu si dejte pozor

Jakkoli pořízení nového terminálu vypadá jako snadný a logický další krok, dejte si pozor a nenakupujte zbrkle. Řada platebních terminálů vás totiž bude stát mnoho vstupních investic: poplatky za převod od banky, platby za instalaci a aktivaci,…

Ve Smartku jsme se proto rozhodli usnadnit vám práci s vybíráním. Vzhledem k tomu, že máme mnohaletou zkušenost s podnikáním všeho druhu, rozhodli jsme se pro každého podnikatele nacházet ty nejvýhodnější možnosti v oblasti energií, investic, marketingu i dalších služeb.

Platební terminály, které vám obstaráme do vašeho obchodu, budete mít rychle připravené k využití, nezaplatíte za aktivaci, a navíc nebudete platit za platby.

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely