Zabezpečte svou chatu na zimu! Checklist zdarma

Zimní období je pro majitele chat často peklem. 

Živly přírodní i lidské si každoročně mnou ruce nad škodami, které během zimy napáchají majitelům rekreačních objektů.

Zloději – největší riziko

Dnes už zloděje nezastaví plot ani obyčejná bezpečnostní kamera. 

V první řadě myslete na odklizení majetku z pozemku. Lupiče může přilákat i žebřík nebo nářadí. To mu navíc usnadní vstup do chalupy. V samotné chatě určitě nenechávejte cennosti. Obzvlášť pokud jsou nějakým způsobem na očích, budou si přímo říkat o odcizení.

Zabezpečte veškeré vchody kvalitními dveřmi a bezpečnostními zámky. Pozor i na oknaVstup na pozemek by také neměl být volně přístupný. Obyčejný plot už pro zloděje není nezdolatelnou překážkou.

Ideálním řešením je pořídit si kvalitní technologické vychytávky, jejichž pořízení sice něco stojí, ale nakonec vám mohou ušetřit až desítky tisíc na škodách.

Pozor i na přírodní živly

Nezapomeňte před zimou vypustit všechna potrubí odčerpat z nádrží nebo čerpadel voduOdpojte veškeré elektrické spotřebiče ze zásuvky. Zkontrolujte okna a střechu a veškeré škvíry utěsněte, aby se u vás nezabydlela třeba myší rodinka.

Pořiďte si odpuzovače škůdců, kteří by si mohli chtít pochutnat na vašich svetrech nebo uložených potravinách. Potraviny uskladněné na chatě obecně nejsou dobrý nápad. Pokud můžete, před zimou je odvezte. 

V nejlepším případě pak zajeďte jednou za čas chatu či chalupu zkontrolovat, aby vás na jaře nečekala nepříjemná překvapení.

Jste novým majitelem chaty či chalupy, nebo už chatu máte a každý rok jste v obavách, co může během zimy nastat? Díky praktickému checklistu už na nic nezapomenete.
Sdílejte článek!
Další články

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely