Vyznejte se v mobilních tarifech a najděte ten nejvýhodnější

mobilní tarify

Mobilní tarify jsou v dnešní moderní společnosti považovány za samozřejmou součást chytrých zařízení a asi jen stěží bychom hledali někoho, kdo nezná známé trio O2, Vodafone a T-mobile. V dnešním článku bychom vám rádi rozšířili obzory a představili i další možnosti, které se z pohledu mobilních tarifů nabízejí zákazníkům v České republice. Zároveň se dozvíte, do jakých skupin se tarify dělí, jak získat ten nejvýhodnější a platit opravdu jen za ty služby, které využijete.

Do jakých skupin lze mobilní tarify rozdělit?

Předplacená karta, lidově kredit, se stává pomalu, ale jistě minulostí a lidé čím dál častěji využívají paušální tarify. U těch jsou služby a poplatky nastaveny individuálně v závislosti na tom, kdo službu poskytuje a kdo ji využívá.

Předplacené karty sice zajišťují svým majitelům anonymitu a nulový závazek, ale platí se u nich vyšší cena za jednotku, kredit má omezenou expiraci a je nutné řešit jeho dobíjení. Lidé proto dávají přednost tarifům, které lze uzpůsobit na míru individuálním potřebám jedinců i skupin.

Typy tarifů

NEOMEZENÉ

 • Nejpopulárnější a zároveň mnohdy nejdražší varianta pro ty nejnáročnější zákazníky.
 • Za měsíční poplatek získáte neomezené volání a SMS.
 • Z hlediska dat můžete využít desítky MB či GB.

DATOVÉ

 • Balíček služeb pro zákazníky, kteří tráví hodně času na internetu.
 • Za měsíční poplatek získáte velké množství dat v řádech desítek GB, ale žádné volné minuty a SMS.

ZVÝHODNĚNÉ

 • Cenově zvýhodněné tarify pro určité skupiny obyvatel. Patří sem studenti, senioři i děti.
 • Po splnění předem daných podmínek získávají vybraný balíček za zvýhodněnou cenu.

SKUPINOVÉ

 • Jsou vytvořené pro rodinu, skupinu přátel či pracovníky.
 • Jedná se o sdílený tarif, kde si skupina vybere libovolnou službu a získá ji za zvýhodněnou cenu.

Od koho můžete telefonní tarif pořídit?

Jako zákazník můžete vybírat ze služeb síťových a virtuálních operátorů. Mezi síťové patří T-mobile, O2 a Vodafone. Ty mají od Českého telekomunikačního úřadu udělenou licenci, na jejímž základě mohou nabízet své balíčky služeb. Ceny mobilních tarifů v ČR patří k nejdražším v Evropě. Zákazníci mnohdy platí přemrštěné částky za služby, které prakticky nevyužívají, nebo mají tarif, který neodpovídá jejich požadavkům. Očekává se, že tato situace by se mohla změnit s příchodem čtvrtého hráče na trh.

Alternativními poskytovateli jsou virtuální operátoři, kteří nemají vlastní licenci ani síť a pouze si ji pronajímají od jednoho ze tří zmíněných magnátů. Díky tomu jsou schopni poskytovat své služby za mnohem nižší sumy a lépe tak vyhovět požadavkům a očekávání zákazníků. Na tuzemském trhu jich v současné době působí bezmála 140.

Jak na výběr nejlevnějšího mobilního tarifu

Právě příchod virtuálních operátorů motivoval řadu zákazníků ke změně, která jim přinese lepší podmínky. Ovšem stále existuje celá řada nespokojených zákazníků, kteří setrvávají u síťových poskytovatelů, protože se jim nechce nic řešit.

Představte si, že by veškeré formality vyřídil někdo za vás a ještě vám nabídl neomezený tarif za bezkonkurenční cenu a převedl vaše číslo od původního poskytovatele. S námi je tohle všechno možné, a proto si přečtěte více o našem mobilním tarifu. Opravdu není jediný důvod, abyste platili za služby, které vám nevyhovují. Zároveň nemusíte ztrácet čas hledáním výhodných služeb, protože to můžeme udělat za vás.

Používejte internetové srovnávače a kalkulačky

Pokud si chcete vybrat tarif sami, ale zároveň tím nechcete ztrácet více času než je nutné, doporučujeme vyzkoušet některý z internetových srovnávačů. Díky nim si uděláte velmi rychle přehled o tom, kdo vám může poskytnout nejlepší možnou cenu a nejvýhodnější podmínky. Můžete vyzkoušet například Tarifomat, který má akreditaci od Českého telekomunikačního úřadu. Srovnání nabízí také dtest, který vám vyfiltruje vyhovující nabídky podle předpokládaného množství provolaných minut, odeslaných SMS a využitých dat. Nezapomeňte ale, že oficiální nabídky nemusí být nejvýhodnější, a poraďte se určitě i s některým z našich odborníků, který vám pravděpodobně najde lepší podmínky.

Tipy pro výběr dodavatele mobilního tarifu

 • Vyberte si tarif bez závazků. Pokud by se časem objevila výhodnější nabídka, můžete okamžitě odejít.
 • Zjistěte si předem, jak je daný operátor hodnocen zákazníky. Přečtěte si recenze na sociálních sítí i na webu.
 • Ověřte si, jestli má poskytovatel zákaznickou linku, kde vám poradí v případě neočekávaných problémů.
 • Před tím, než od stávajícího operátora odejdete, zjistěte si, jestli vám nemůže nabídnout lepší podmínky. Je vysoká pravděpodobnost, že si vás budou chtít udržet za cenu výhodnějšího tarifu.
 • Zjistěte si, jaké doplňkové služby či bonusy ke svému tarifu dostanete. Může se jednat o slevu na mobilní zařízení a další služby, které poskytovatel nabízí. 
 • Před tím, než k virtuálnímu poskytovateli přejdete, zjistěte si, od koho si pronajímá síť. Můžete tak získat lepší podmínky a zároveň zůstat u pokrytí, na které jste zvyklí.

Máte svůj tarif od síťového nebo virtuálního operátora? Zůstali byste u současného poskytovatele i za cenu, že by existoval někdo, kdo vám nabídne lepší podmínky?

Zajímá vás, na jaké částky byste se dostali s tarifem od nás? Vyplňte nezávaznou poptávku na našem webu a my se s vámi obratem spojíme a nabídneme řešení vyhovující vašemu očekávání.

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely