Fotovoltaika – 5 nejčastějších důvodů zamítnutí dotace

Láká vás fotovoltaika s dotací? Pozor na případy, kdy ji nemusíte dostat.
Sdílejte článek!
Další články

Dříve to byla spíše rarita, dnes se už zřejmě nenajde nikdo, kdo by neslyšel o fotovoltaice a jejích výhodách i nevýhodách. Nespornou výhodou je možnost získání dotace, která pokryje až 50 % nákladů spojených s instalací FVE. Jako u každé dotace si ovšem musíte dát pozor, abyste splňovali určitá kritéria k jejímu získání.

A jaká to jsou?

(pozn. tento článek je zaměřen na domácnosti, jedná se o pravidla NZÚ)

1. Na dotaci nemá nárok fyzická osoba, pokud nemá uveden v katastru nemovitostí rodinný dům nebo bytový dům.

2. Další podmínkou pro získání dotací je zkolaudovaná nemovitost, která má číslo popisné. Pokud má pouze číslo evidenční, musí se prokázat trvalým pobytem v délce 2 roky. 

3. Důležitou podmínkou je být majitelem nemovitosti. Pokud nejste 100% majitelem a existují další vlastníci, je potřeba mít nejprve jejich souhlas, a to již při sepisování smlouvy a následně i souhlas s vyplacením dotací na většinového majitele. Toto nelze obejít, protože podmínkou k získání dotace je vytvoření e-identity, která je propojená se všemi institucemi. 

4. V případě, že žadatel dluží státu, nebudete mu dotace poskytnuta. Stejně tak v případě, kdy je v insolvenci či exekuci. 

5. Důvěřuj ale prověřuj. Dotační program má poměrně striktní požadavky na samotnou montážní firmu a její materiály. Snaha ušetřit by se vám tak velmi snadno mohla otočit a vaše dotace by nemusela být schválena.

Zvažujete fotovoltaiku do své domácnosti? Rádi se vám o tuto starost postaráme od A do Z. Máme za sebou více než 30 úspěšných instalací s vyřízením dotace. Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@smartko.cz

Více o pravidlech k získání FVE naleznete na stránkách NZÚ.

Sledujte naše novinky

Zanechte nám svůj e-mail a dostávejte jednou měsíčně zajímavé články z oblasti úspory financí.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zpracovaním osobních údajů pro marketingové účely